Tel.: +420 773 755 259

Pojištění domácnosti a nemovitosti

Je důležité znát rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti. Pojištění domácnosti se vztahuje pouze na vybavení vašeho domu či bytu. Myslí se tím pojištění nábytku, spotřebičů, elektroniky, knih, cenin, oblečení, sportovního vybavení či šperků. Jsou zde zahrnuty i tzv. stavební součásti, mezi které řadíme například malby, obklady a tapety, podlahové krytiny i kuchyňskou linku. Do pojištění domácnosti můžeme zařadit sklep i půdu.

V pojištění nemovitosti můžeme pojistit stavbu jako takovou. Je tím myšleno vše, co je pevně spojeno se zemí. Jde o stěny, strop, střechu, okapy, omítku i okna. Lze pojistit také stavby, které jsou definovány jako vedlejší. Za vedlejší stavby se považuje garáž, plot, zahradní domek, kůlna nebo bazén.

Pokud vlastníte dům či byt, je pro vás ideální mít sjednané komplexní pojištění, které zahrnuje jak pojištění domácnosti, tak pojištění nemovitosti. Pokud jde o byt, je možné, že pojištění nemovitosti je sjednáno hromadně v rámci pojištění celého objektu. Je zapotřebí znát rozsah a limity takového pojištění. V případě pronajatého bytu vám bude stačit pojištění domácnosti s pojištěním odpovědnosti.